گرفتن بچه از پوشک

گرفتن بچه از پوشک

روش تشویق کودک برای کنترل ادرار و مدفوع

مادران جوان برای رسیدگی به امور نوزاد اول خود به دلیل نداشتن تجربه کافی دچار مشکل و هراس میشوند و برای حل  مشکل خود با نوزداشان سعی در برقراری ارتباط با مادران دیگر نوزادان دارند یکی از این مشکلات برای خانمهایی که به تازگی مادر شده اند این است که چگونه از پوشک کردن کودک رهایی پیدا کنند و چطور به کودک یاد بدهند خود را کنترل کند

ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید بهتر به کودک و خودتان کمک کنید. در بازار محصولاتی وجود دارد که خانم های باردار انها را نمیشناسد و هنگام خرید سیسمونی به آنها توجه ندارند یکی از این محصولات کاربردی شورت آموزشی میباشد

فکر نکنید کودک شما هیچ وقت روش استفاده از توالت را یاد نمی گیرد، بلکه برای این که مطمئن شوید کودک تان به سن مناسبی رسیده و آمادگی نسبی برای پذیرفتن لگن یا رابط و تبدیل توالت فرنگی را دارد یا اگر میخواهید بدانید هنوز کنار گذاشتن پوشک برایش زود است، باید به دنبال علائمی باشید که شما را هدایت کند.

پس برای نتیجه بهتر پیش از هر تصمیمی ابتدا به دنبال نشانه ها و علائم اشتیاق برای کنار گذاشتن پوشک در کودک تان باشید. معمولا زمانی کودک آماده آموزش است که از خیس یا کثیف بودنش آگاه شود و بتواند به نوعی شما را خبردار کند.آموزش باید به صورت پیوسته و منظم باشد تا کودک سردرگم نشود. زمانی مشخص برای استفاده از لگن در نظر بگیرید. ابتدا کودک تان را روزی یک بار مثلا پس از صبحانه.

پس هرگز کودک تان را وادار به انجام کاری نکنید که با آن احساس راحتی نمی کند. اجبار و عجله در آموزش می تواند نتایج عکس بدهد. هر بچه ای در یک مقطعی توانایی های جسمی و روانی لازم برای استفاده از لگن را کسب می کند و معمولا این توانایی ها بین ۱۸ تا ۲۴ ماهگی نمایان می شوند، اما هستند کودکانی که حتی تا ۴ سالگی اعلام آمادگی نمی کنند، پس جای نگرانی نیست. هر چه آموزش دیر تر شروع شود کودک آمادگی بیشتری دارد و بهتر با این مسئله کنار می آید.

شورت آموزشی پوشکی

شورت آموزشی کودک از 3 لایه دارد که لایه رویی رنگی و طرحدار است و جنس پلی استر مانند دارد و یک لایه مشمایی از داخل . برای جلوگیری از حساسیت و نفوذ نم به بیرون یک لایه ضخیم نخی قابل شستشو نیز داخل شورت قرار داده میشود. که از سوختگی پای بچه جلوگیری میکند.شورت آموزشی دارای دکمه های زیادی است که متناسب با دور کمر کودک قابل تنظیم است و از مزیت های دیگر این شورت آموزشی قابل شستشو بودن آن است.

شورت آموزشی را در زمان و مکانهای مختلف قابل استفاده است.هنگامیکه می خواهید کودکتان را از پوشک بگیرید ابتدا باید با کودک خود تمرین کنید تا هر زمانیکه ادرار یا مدفوع داشت به شما بگوید و به زبان کودکانه خودش برای هرکدام یک اسم تعیین کنید تا براحتی به شما بگوید و اعلام کند برای آنکه کودک تغییر وضعیت زندگی خود را بخوبی حس کند، می بایست دیگر اورا پوشک نکنید و این قضیه را به او بگویید که دیگر پوشک نیست و باید حواسش باشد و حتما اعلام کند که نیاز به دستشویی رفتن دارد. در ضمن بسیاری از کودکان از فضای دستشویی می ترسند و بهتر است برای آنها توالت فرنگی پلاستیکی کودک مدل  توالت قصری یا رابط و تبدیل توالت فرنگی تهیه نمایید تا با اشتیاق بیشتری به دستشویی برود

رای اینکه کودک احساس بزرگ شدن و پاگذاشتن در دوره جدید زندگی خود را حس کند ، بهتر است شورت آموزشی را به تن او کنید چراکه هم به لحاظ جنس متفاوت از جنس پوشک می باشد و تقریبا شبیه شورت بزرگسالان است و می تواند مشوق خوبی برای کودک باشد. مطمئناً در چند روز اول گرفتن کودک از پوشک و تا زمانیکه کودک بتواند عادت کند و دستشویی خود را به شما بگوید، شاهد خواهید بود که کمی خود را کثیف کرده و داخل شورت آموزشی ریخته!! به هیچ وجه کودک دلبندتون را دعوا نکنید و سعی کنید با راهنمایی و تشویق کردن به او بفهمانید که حتما قبل از ریختن! به شما بگوید شورت آموزشی مانع کثیف شدن خانه شما خواهد شد و نمی گذارد آن مقدار کمی که کودک نتوانسته خود را نگه دارد به بیرون منتقل شود و باعث بروز فاجعه در منزل شما شود.

ممکن است  کودکتان خیلی کوچک باشد و قصد داشته باشید فرزندتان را گاهی  پوشک نکنید و اون را آزاد بگذارید تا پاهای نازش نسوزد و اصطلاحا هوایی بخورد بسیار مناسب است که شورت آموزشی به او بپوشانید تا پوست کودک در تماس با پارچه نخی شورت باشد و اگر مدفوع یا ادرار کرد ، منجر به کثیف شدن سرویس خواب و تختش و فرش خانه نشود.

شورت های آموزشی مناسب برای کودک و نوزادان است ولی مسلما برای نوزاد تازه متولد شده از این شورت استفاده نمیکنیم. و اندازه شورت متناسب برای نوزدان تا 2 الی 3 سال نیز میباشد

نظرات بازدیدکنندگان